خرید بچه ماهی سالمون

بچه ماهی سالمون

بچه ماهی سالمون

در اصل ، بچه ماهی سالمون بزرگ امروزه معمولاً ماهی آزاد آتلانتیک (Salmo salar) نامیده می شود ، اگرچه اخیراً این نام برای ماهی های مشابه از همین خانواده (Salmonidae) ، به ویژه ماهی آزاد اقیانوس آرام ، که جنس Oncorhynchus را تشکیل می دهند ، اعمال شده است.

 

شش گونه بچه ماهی سالمون اقیانوس آرام (Oncorhynchus) به شرح زیر است: جوراب ماهی یا ماهی قزل آلا قرمز (O. nerka) ، که از شمال دریای برینگ تا ژاپن و رودخانه کلمبیا در شمال غربی آمریکا امتداد دارد. کوهه یا ماهی قزل آلا نقره ای (O. kisutch) ، از دریای برینگ گرفته تا ژاپن و رودخانه سالیناس خلیج مونتری. chum یا salmon سگ (O. keta) ، از رودخانه های مکنزی و لنا در جنوب قطب شمال به جنوب تا ژاپن و رودخانه Rogue ؛ شاه ، چشمه یا ماهی قزل آلا چینوک (O. tshawytscha) ، از رودخانه یوکان به چین و رودخانه ساکرامنتو ؛ ماهی قزل آلا صورتی یا کوهان دار (O. gorbuscha) ، از قطب شمال تا ژاپن و رودخانه کلامات ؛ و ماهی قزل آلا گیلاس (O. masu) که در ژاپن یافت می شود. ماهی آزاد اقیانوس اطلس بومی رودخانه های دو طرف اقیانوس اطلس شمالی است.

ماهی قزل آلا اطلس بالغ به طور متوسط ​​حدود ۱۰ پوند (۴.۵ کیلوگرم) وزن دارد ، در حالی که ماهی قزل آلا به طور متوسط ​​حدود ۲۳ پوند (۱۰ کیلوگرم) وزن دارد ، اگرچه افراد با وزن ۵۰-۸۰ پوند (۲۲-۳۶ کیلوگرم) غیر معمول نیستند. ماهی قزل آلا به طور متوسط ​​حدود ۱۰-۱۲ پوند (۴.۵-۵.۵ کیلوگرم) ؛ ماهی قزل آلا کوهو حدود ۷–۱۰ پوند (۳–۴/۵ کیلوگرم) وزن دارد. sockeye ، حدود ۴-۷ پوند (۲-۳ کیلوگرم) ؛ و ماهی قزل آلا صورتی ، ۳-۶ پوند (۱.۳-۲.۷ کیلوگرم).
ماهی قزل آلا اقیانوس آرام بیشتر زندگی خود را در اقیانوس زندگی می کند ، اما در بزرگسالی برای تخمریزی به نهر جایی که از آن بیرون آمده بود برمی گردد. آنها با استفاده از حس بویایی خود (حس بویایی) زمینه تخمریزی خود را در رودخانه خانه خود پیدا می کنند و حداقل یک گونه ، ماهی قزل آلا sockeye (Oncorhynchus nerka) نیز می تواند تفاوت در میدان مغناطیسی زمین را برای بازگشت به جریان اصلی خود حس کند. از اقیانوس باز ماده گودالی را در ماسه نهر حفر می کند که او و یک نر به طور همزمان در آن تخم ریزی می کنند و سپس تخمها را با شن می پوشاند. ماهی قزل آلا بزرگسالان اقیانوس آرام بلافاصله پس از تخم ریزی می میرد ، اما بچه ماهی سالمون آتلانتیک به دریا برمی گردند و پس از یک یا دو سال در آب های آزاد ممکن است دوباره تخم ریزی کنند ، بعضی از آنها تا سه یا چهار بار. بیشتر تخمریزی ماهی قزل آلا در اواخر تابستان یا پاییز انجام می شود و تخمها معمولاً در اواخر زمستان تخم می شوند. میزان جوجه کشی به دما بستگی دارد و از ۶۰ تا ۲۰۰ روز طول می کشد. سرخ ماهی قزل آلا پس از جوجه ریزی ، زرده را در کیسه متصل شده قبل از اینکه از روی شن به دنبال غذا بگردد ، مصرف می کند. ماهی آزاد جوان صورتی تقریباً بلافاصله به دریا نازل می شود ، در حالی که ماهی آزاد در چند هفته ترک می شود. ماهی قزل آلا Coho یک سال کامل در جریانات باقی می ماند ، در حالی که ماهی جوان و شاه ماهی اقیانوس اطلس ممکن است به مدت یک تا سه سال یا بیشتر تغذیه در جریانات باقی بماند. ماهی قزل آلا سوکای جوان قبل از مهاجرت به دریا یک تا پنج سال در دریاچه ها زندگی می کند.

ماهی آزاد در حالی که در اقیانوس است ماهی هایی با جنبه نقره ای است اما در طول فصل تولید مثل تغییر رنگی ایجاد می شود که از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است. نرها به طور کلی فک های قلابی ایجاد می کنند. این تغییرات در ماهی قزل آلا در اقیانوس آرام چشمگیر است. بزرگسالان در بهار یا پاییز به صورت قایقرانی می دوند و هیچ غذایی نمی خورند ، اگرچه به طعمه های ماهیگیری ضربه خواهند زد. زمینه های تخم ریزی ممکن است نزدیک دریا باشد ، اما شاه و ماهی قزل آلا بیش از ۲۰۰۰ مایل (۳۲۰۰ کیلومتر) تا رودخانه یوکان شنا می کنند تا در سرچشمه های آن تخم ریزی کنند. ماهی قزل آلا که در حال مهاجرت است ، تحت تأثیر غریزه قرار می گیرد ، با سرعت زیاد می جنگد و سقوط زیادی می کند تا زمانی که به زمین تخم ریزی خود برسد. حتی ماهی های آزاد دریایی که در دریاچه های عمیق بالغ می شوند ، برای تخم ریزی از نهرهای شاخه فرعی بالا می روند.

ماهی قزل آلا

در اقیانوس اطلس اگرچه در مناطقی خاص به صورت تجاری ماهیگیری می کند ، اما بیشتر به عنوان بچه ماهی سالمون ارزیابی می شود. آنها در قلم های ماهی در بسیاری از نقاط جهان پرورش داده می شوند. King و coho salmon ماهی های ورزشی با ارزشی در رودخانه های بزرگتر سواحل اقیانوس آرام هستند. ماهیگیری تجاری ماهیان قزل آلا در اقیانوس آرام سالانه میلیون ها پوند تور می کند که تقریباً نیمی از آن ماهی قزل آلا صورتی است ، یک سوم ماهی قزل آلا و بیشتر باقیمانده آن گوراب است.
ماهی خال مخالی ، هر یک از انواع ماهی های ورزشی و غذایی سریع و سریع که در دریاهای معتدل و گرمسیری در سراسر جهان یافت می شوند و با خانواده بچه ماهی سالمون (راسته Perciformes) متحد هستند. مکرل ها گرد و اژدری شکل هستند ، دارای یک دم دم باریک ، حلزونی ، یک دم چنگال و یک ردیف باله های کوچک در پشت باله های پشتی و پشتی قرار دارند. آنها ماهی های گوشتخوار هستند و از پلانکتون ها ، سخت پوستان ، نرم تنان ، تخم های ماهی و ماهی های کوچک تغذیه می کنند. آنها در مدارس جمع می شوند و در ماههای گرم ۲۵-۳۰ فواره بالای آب به طور فعال شنا می کنند و سپس در طول زمستان به عمق ۱۰۰ حصار می روند. آنها در بهار و اوایل تابستان در امتداد خطوط ساحلی تخم ریزی می کنند. تخمهای آنها به طور متوسط قطر ۱ میلی متر (۰.۰۴ اینچ) ، شناور بوده و در بالاترین پنج درجه آب قرار دارند. ماکرها بیشتر از زاویه گرفتن توسط شبکه ها گرفتار می شوند.

ماهی خال مخالی

(Scomber scombrus) اقیانوس اطلس گونه ای فراوان و از نظر اقتصادی مهم است که گاهی در مدارس عظیم یافت می شود. طول آن به طور متوسط ​​حدود ۳۰ سانتی متر (۱۲ اینچ) است و در بالا به رنگ سبز آبی و در زیر به رنگ سفید نقره ای است ، در طرفین بالایی یک سری خطوط موج دار ، تیره و عمودی وجود دارد. دارای دو باله پشتی کاملاً جدا شده و دو مهره کوچک در دو طرف پایه دم است. فاقد مثانه هوا است. ماهی خال مخالی معمولی در امتداد هر دو ساحل اقیانوس اطلس شمالی ، از کارولینای شمالی تا لابرادور و از اسپانیا تا نروژ رخ می دهد.

با این گونه ماهی خال مخالی (S. colias ؛ زمانی که به گونه های اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام جدا شد) متفق است. آنها ریزتر از ماهی خال مخالی هستند ماهی خال مخالی که در اقیانوس آرام یافت می شود سبز روشن و راه راه عمودی است. مثانه هوا دارد اما در غیر این صورت شبیه ماهی خال مخالی است. ماهی خال مخالی اقیانوس آرام به تعداد قابل توجهی در سواحل کالیفرنیا گرفتار می شود ، در حالی که ماهی خال مخالی اقیانوس اطلس به طور گسترده ای در امتداد هر دو ساحل اقیانوس اطلس شمالی و جنوبی توزیع می شود.

اعضای تیره Scomberomorus ماهی های خویشاوندی هستند که در دریاهای گرم جهان یافت می شوند. آنها با مقیاس های کوچک ، دهان و دندان های بزرگ و سه حلقه در دو طرف پایه دم کشیده شده اند. گونه های مختلفی در میان آنها وجود دارد: ماهی خال مخالی اسپانیایی (S. commerson) ، ماهی هند و اقیانوس آرام که گفته می شود تا ۴۵ کیلوگرم (۱۰۰ پوند) وزن دارد. شاه ماهی خال مخالی یا شاه ماهی (S. cavalla) ، ماهی اقیانوس اطلس غربی با طول حدود ۱۷۰ سانتی متر و وزن ۳۶ کیلوگرم یا بیشتر ؛ و ماهی خال مخالی ، یا ماهی خال مخالی (S. regalis) ، ماهی آتلانتیک خالدار و خال خالی گزارش شده است که طول آن حدود ۱۲۰ سانتی متر است. گونه های Scomberomorus یک ماهی شکار مورد علاقه است و گوشت آنها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. تعداد آنها در اقیانوس اطلس جنوبی و خلیج مکزیک قابل توجه است.

از دیگر ماهی های معروف

به ماهی خال مخالی و متعلق به خانواده Scombridae است ماهی های قالبی هندی ( Rastrelliger ) ، که ماهی های چاق و چله ای با ارزش تجاری هند و استرالیا هستند و طول آنها تا ۳۸ سانتی متر است ، وماهی خال مخالی ( Auxis ) ، ماهی های کوچک کشیده ای هستند که در سراسر جهان یافت می شوند و توسط یک قلاب کوچک از فلس های بزرگ شده در اطراف ناحیه شانه که در امتداد خط جانبی گسترش می یابد ، متمایز می شوند.

نام ماهی خال مخالی برای گونه های خاصی از ماهی تن و بنیتو نیز استفاده می شود . ماهی خال مخالی مانند ماهی خال مخالی است. ماهی قارچ مار ، یا اسکالر ، ماهی از خانواده Gempylidae است.

شما میتوانید برای خرید بچه ماهی کپور به فروشگاه مراجعه کنید «بچه ماهی کپور سایز ۲ تا ۳ بند انگشت»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *