چگونه از ماهی کپور مراقبت کنیم

غذای کپور

ماهی کپور یک ماهی همه چیز خوار است که می تواند برای چندین دهه زنده بماند و در اندازه های مختلف در محیط های مختلف رشد کند. گونه های کپور از ماهی های اهلی کوی گرفته تا گونه های وحشی مانند کپور علفی متغیر است. اگر قصد پرورش ماهی کپور را دارید ، مهم است که یک زیستگاه سالم ایجاد کرده و از غذای مناسب به آنها تغذیه کنید. اگر از مواد مناسب استفاده کنید و از تکنیک های مناسب پیروی کنید ، می توانید بچه ماهی کپور را تا بزرگسالی پرورش دهید. برای خرید غذای ماهی کپور به فروشگاه مراجعه کنید.

راه اندازی زیستگاه کپور

 1. استخر شیشه ای
  ۱

  یک تانک ۱۰۰ گالنی تهیه کنید. شما می توانید یک مخزن ماهی را در فروشگاه حیوانات خانگی یا آنلاین خریداری کنید یا می توانید از یک حوضچه در فضای باز برای ایجاد استخر تخم ریزی خود استفاده کنید. هرچه مخزن بزرگتر باشد ، ماهی کپور فضای بیشتری برای جابجایی دارد. یک مخزن ایده آل برای ماهی کپور ۸×۶ فوت (۲.۴۳×۱.۸۲ متر) و حداقل دو فوت (۶۰.۹۶ سانتی متر) عمق دارد.

  • برای ترویج تکثیر کپور ، یک مخزن از مواد غیر سمی تهیه کنید.
  • همچنین می توانید از یک حوضچه در فضای باز برای نگهداری کپور بچه خود استفاده کنید.
  پمپ اب
  ۳
  برای افزودن اکسیژن به آب ، سنگ هوا یا پمپ هوا بخرید. بچه ماهی کپور برای زندگی به اکسیژن زیادی احتیاج دارد. ماهی کپور به ازای هر لیتر آب در مخزن یا حوضچه شما به ۵ میلی گرم اکسیژن نیاز دارد. پمپ هوا یا سنگ هوا اکسیژن را در آب پخش می کند. می توانید سنگ هوا یا پمپ هوا را در فروشگاه حیوانات خانگی یا به صورت آنلاین خریداری کنید.
  ماهی ها
  ۴
  یک فیلتر برای مخزن کپور خریداری کنید. اگر برکه یا مخزن شما به درستی فیلتر نشود ، ماهی کپور مقدار زیادی زباله ایجاد می کند که می تواند برای ماهی ها ناسالم باشد. اگر ماهی کپور را در استخری در فضای باز پرورش می دهید ، به یک فیلتر پمپ بزرگ نیاز دارید. در صورت پرورش ماهی کپور در داخل خانه ، می توانید از فیلتر مخزن خارجی و داخلی برای تمیز نگه داشتن آن استفاده کنید.

  حفظ یک زیستگاه سالم

  1. استخر89
   ۱

   آب را در دمای ۶۰-۷۵ درجه فارنهایت (۱۵-۲۵ درجه سانتی گراد) نگه دارید. نگه داشتن آب در دمای ثابت ، ماهی کپور شما را سالم نگه می دارد. اگر قصد دارید بچه ماهی کپور خود را در خارج از خانه نگهداری کنید ، مطمئن شوید که دمای محیط برای ماهی خیلی سرد یا گرم نباشد.

   • اگر بیرون هوا خیلی سرد یا گرم است ، مخزن ماهی کپور خود را به داخل خانه منتقل کنید.
   • اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت در شب خیلی پایین نمی آید.
   • تغییر سریع دمای آب ممکن است ماهی شما را شوکه کرده و به آن آسیب برساند.
   استخر99
   ۲
   سطح pH آب را بین ۶.۸-۸.۲ حفظ کنید.
  2.  pH اسیدیته یا قلیایی بودن آب است و می تواند بر سلامت ماهی شما تأثیر بگذارد. ماهی کپور در آب خنثی یا حدود ۷ pH رشد می کند. می توانید از pH متر یا نوارهای pH استفاده کنید تا گاهی pH سطح آب خود را آزمایش کنید . برای حفظ سطح pH متوسط ​​، یک افزودنی کربنات کلسیم به شکل سنگ ریزه یا سنگ اضافه کنید تا به عنوان یک بافر pH عمل کرده و از نوسانات pH در آب شما جلوگیری کند برای خرید غذای ماهی کپور به فروشگاه مراجعه کنید.
  3. استخر66
   ۳

   هنگامی که ماهی کپور بزرگتر شد ، آن را به زیستگاه وسیع تری منتقل کنید. بسته به نوع ماهی ، ماهی کپور می تواند تا ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) برای هر ماهی رشد کند. با بزرگتر و طولانی تر شدن ماهی کپور ، شما می خواهید ماهی کپور را به یک مخزن بزرگتر یا احتمالاً حوضچه ای در فضای باز منتقل کنید.

   • شما باید ۱۰ گالن (۳۷.۹ لیتر) آب برای هر اینچ (۲.۵۴ سانتی متر) ماهی نگهداری کنید.
  4. استخر45
   ۴
   هفته ای یکبار ۱۰ تا ۲۰ درصد آب را تعویض کنید. 
  5. هفته ای یکبار باید حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد آب را از مخزن یا حوضچه تخلیه کنید و آن را با آب تازه ای که از شیر آب دریافت می کنید جایگزین کنید. قبل از قرار دادن آب جدید در حوضچه یا مخزن ماهی کپور ، مطمئن شوید که آب را با پاک کننده کلر تصفیه می کنید زیرا کلر برای ماهی مضر است. می توانید پاک کننده کلر را به صورت آنلاین یا در فروشگاه های عمده سخت افزار خریداری کنید.
  6. استخر3
   ۵
   ماهانه یکبار صفحه نمایش فیلتر را تغییر دهید. وقتی ماهی های شما بزرگ می شوند و زباله ها را در آب می گذارند ، صفحه نمایش شما کثیف می شود. یک فیلتر جدید بخرید و صفحه قبلی را دور بیندازید. اگر کپور را در حوضچه ای در فضای باز پرورش می دهید ، باید به طور مرتب هرگونه مانع از پمپ حوضچه را تمیز کنید برای خرید غذای ماهی کپور کلیک کنید.
  قسمت۳

  تغذیه بچه ماهی کپور

  1. استخر2
   ۱

   به مدت دو روز زرده تخم مرغ کپور تازه تخم ریزی شده را تغذیه کنید. تخم مرغ آب پز غذای عالی برای ماهی کپور جوان است. زرده تخم مرغ های پخته شده را در یک کاسه با یک فنجان (۲۳۶.۵۸ میلی لیتر) آب قرار دهید و زرده را مخلوط کنید تا در آب پراکنده شود. این غذای اولیه برای جوجه کپور شما خواهد بود. جوجه کپورها ابتدا به غذای زیادی احتیاج دارند ، بنابراین در دو تا سه روز اول پس از تخمگذاری آنها را سه تا پنج بار در روز تغذیه کنید.

   • کپور تازه متولد شده کور خواهد بود و نمی تواند غذا را ببیند. در عوض ، آنها برای پیدا کردن غذا در اطراف آب احساس می کنند. برای خرید پلیت به فروشگاه مراجعه کنید.
  2. استخرماهی ها
   ۲
   بعد از یک هفته میگوی آب نمک را به مخزن اضافه کنید. پس از یک هفته ، ماهی کپور باید بزرگتر شود و کیسه تخم مرغی که آنها را احاطه کرده بود باید کاملاً از بین برود. میگوهای نمک تازه تخم ریزی را از یک مغازه ماهیگیری خریداری کرده و به مخزن ماهی کپور خود اضافه کنید. یک تا دو بار در روز به ماهی کپور جوان یک قطره چکان پر از میگوی آب نمک بدهید.
  3. ۳
   بعد از دو هفته غذای ماهی کپور را تغذیه کنید. پس از دو هفته ، ماهی کپور باید آنقدر بزرگ باشد که غذای ماهی سنتی را به شکل گلوله های پروتئینی مصرف کند. به دنبال غذای ماهی با پروتئین بالا در فروشگاه آنلاین یا حیوان خانگی باشید و آن را دو بار در روز در مخزن ماهی کپور خود بپاشید. ماهی ها را در فواصل پنج دقیقه ای تغذیه کنید. هنگامی که آنها برای تغذیه به سطح نمی رسند ، نشانه سیر بودن آنها است.

   برای آشنایی بیشتر با سایر آبزیان و دیگر جانوران دریایی، خرید و آشنایی با نحوه پرورش و تخم گزاری آبزیان از جمله خرید ماهی کپور، آمور، قزل آلا و… . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد غذای آبزیان به دیگر مقاله های ما سر بزنید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر سایت ما برای خرید انواع دستگاه اسپلش، تور ماهی ماهیگیری، استخر فایبرگلس و… اقدام نمایید. همچنین برای مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید برای ارتباط کافیست با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.