چگونه ماهی چیپسی درست کنیم

ماهی سرخ شده

چگونه ماهی چیپسی درست کنیم

ماهی و چیپس کلاسیک یک موسسه بریتانیایی و یک غذای ملی است که همه نمی توانند از دوست داشتن آن لذت ببرند. می توانید آنها را از یکی از هزاران ماهی فروشی و تراشه فروشی در سراسر کشور ، از جمله هری رامسدن مشهور جهان خریداری کنید-یا می توانید آنها را در خانه تهیه کنید.

مراحل انجام آن

 1. مواد را جمع کنید.

  مواد لازم برای تهیه ماهی و چیپس
 2. ۲ قاشق غذاخوری آرد را کنار بگذارید. در یک کاسه بزرگ و جادار ، آرد باقی مانده را با نشاسته ذرت و بیکینگ پودر مخلوط کنید. به آرامی با کمی نمک و فلفل مزه دار کنید.

  مخلوط کردن آرد با ادویه جات ترشی جات
 3. با استفاده از یک چنگال برای هم زدن مداوم ، آبجو و آب گازدار را به مخلوط آرد اضافه کنید و مخلوط کردن را ادامه دهید تا یک خمیر غلیظ و یکدست حاصل شود. خمیر را در یخچال قرار دهید تا بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت استراحت کند.

  اضافه کردن آبجو به مخلوط آرد
 4. در همین حین ، سیب زمینی ها را به برش هایی با ضخامت کمتر از ۱/۲ اینچ برش دهید ، سپس آنها را به شکل چیپس های عرض ۱/۲ اینچ برش دهید. چیپس ها را در آبکش قرار دهید و زیر آب سرد سرد بشویید.

  سیب زمینی را برای چیپس در آبکش برش دهید
 5. چیپس های شسته شده را در یک تابه آب سرد قرار دهید. به آرامی بجوشانید و ۳ تا ۴ دقیقه بجوشانید.

  سیب زمینی های بریده شده را بجوشانید
 6. آبکش را با دقت در آبکش بریزید ، سپس با دستمال کاغذی خشک کنید. تا زمان نیاز در یخچال با دستمال کاغذی پوشانده شده نگهداری کنید.

  خشک کردن سیب زمینی روی دستمال کاغذی
 7. در همین حال ، فیله های ماهی را روی یک حوله کاغذی بگذارید و خشک کنید. با کمی نمک دریا مزه دار کنید.

  خشک کردن ماهی روی دستمال کاغذی
 8. روغن را در سرخ کن پر چرب یا قابلمه ای بزرگ و عمیق تا ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. چند عدد چیپس را همزمان در چربی به مدت ۲ دقیقه بپزید. آنها را قهوه ای نکنید. وقتی چیپس ها کمی پخته شدند ، آنها را از چربی برداشته و آبکش کنید. به یک طرف نگه دارید.

  سرخ کردن سیب زمینی
 9. ۲ قاشق غذاخوری آرد که از مخلوط خمیر ذخیره شده است را در یک کاسه کم عمق قرار دهید. هر فیله ماهی را در آرد بریزید و مقدار اضافی آن را تکان دهید.

  ماهی را با آرد بپوشانید
 10. به خمیر آغشته کنید ، تمام فیله را بپوشانید.

  ماهی را در خمیر فرو کنید
 11. بررسی کنید که دمای روغن هنوز ۳۵۰ درجه فارنهایت است. هر فیله را با دقت در روغن داغ قرار دهید. تقریباً ۸ دقیقه یا تا زمانی که خمیر ترد و طلایی شود سرخ کنید و هر از گاهی فیله ها را با یک قاشق شکاف دار بزرگ بچرخانید.

  سرخ کردن ماهی
 12. پس از پخت ، فیله ها را از روغن داغ خارج کرده و روی حوله های کاغذی آبکش کنید. نمک بپاشید. پوشش با کاغذ روغنی ( کاغذ، کاغذ پوست ) و نگه داشتن گرم است.

  ماهی سرخ شده را روی حوله های کاغذی قرار دهید تا آب آن گرفته شود
 13. روغن را تا ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید ، سپس چیپس ها را تا زمانی که طلایی و ترد شوند ، یا حدود ۵ دقیقه بپزید. از روغن خارج کرده و آبکش کنید. نمک بزنید.

  سیب زمینی ها هنگام سرخ شدن قهوه ای می شوند
 14. بلافاصله با ماهی گرم همراه با چاشنی مورد علاقه خود سرو کنید.