آیا تن ماهی مصرف کنیم؟

تن ماهی

آیا تن ماهی مصرف کنیم؟

تن ماهیماهی از آن گروه غذاهایی است که مصرف ۲ وعده آن در هفته توصیه می‌شود اما خانواده‌ها به دلیل دردسرهایی که پاک کردن ماهی دارد یا طعم و بوی بدی که ماهی میدهد یا مطمِن نبودن از سلامت ماهی چندان تمایل به مصرف آن ندارند. برخی افراد هم می‌خواهند از فرق های اهمیت غذایی ماهی تازه و کنسروی بدانند و اینکه آیا می‌توان کنسرو ماهی را به جای ماهی تازه کرد یا خیر؟ در ادامه‌ی این مطلب پاسخ برخی از سۆال‌های‌تان را خواهید دید

آیا شایعات راجع به تن ماهی حقیقت داره؟

گاهی در حوزه سلامت و بهداشت غذا خبرهایی می فهمیم که بدون چک کردن راستی و واقعیت سنجی آن را شیر می کنیم.و به دلیل حیاتی بودن موضوع، بسیار داغ می‌شوند.

مردم کنسرو ماهی را با نام «تن ماهی» می‌شناسند که غلط است چون می توان از هر ماهی تن تهیه کرد ؛ مثلاً تا چند سال پیش کنسرو ماهی ساردین و کیلکا در بازار وجود داشت اما به دلیل اینکه از آن‌ها به اندازه کافی استقبال نشد، دیگر تولید نشدند. در ایران، تن ماهی علاقه مندان زیادی دارد. «تن» نام یک نوع ماهی نیست بلکه نام گروه زیادی از ماهی‌هاست؛ در ایران از ۴ نوع ماهی استفاده می‌شود؛ «گیدِر»، «زرده»، «اَسبَک» و «هَوور» که به ترتیب گران‌تر،بسیار خوش طعم تر  و مغذی‌ترند..

در تولید کنسرو ماهیچیزی وجود دارد که مردم آن را نمی‌دانند و نامردی هم محسوب نمی‌شود؛ اینکه تولیدکنندگان فقط در انواع سفارشی کنسرو از انواع مرغوب ماهی تن استفاده می‌کنند و در اکثر تن خهای مجود دربازار از ماهی های بی کیفیت و ارزان قیمت استفاده می شود اما به عنوان ماهی با کیفیت و با همان قیمت فروخته می شود..

آیا با توجه به قیمت تن ماهی باز مصرف آن اهمیت دارد؟

چرا که نه. به هر حال گاهی پیش می‌آید ماهی تازه در بازار نباشد در این شرایط می‌توانیم از سایر فراورده‌های ماهی که ماندگاری بالاتری دارند مثل کنسرو یا ماهی منجمد استفاده کنیم. از سوی دیگر مثلاً تن ماهی‌ها گروهی از آبزیان هستند که ارزش غذایی قابل‌توجهی دارند و میزان زیادی از صید آبزیان را در آب‌های جنوب و بوشهر تشکیل می‌دهند.

آیا ارزش غذایی ماهی تن با ماهی تازه یکسان است؟

تن ماهییکسانی ارزش غذایی ماهی تن و تازه به شرایط صید و فراوری بستگی دارد. اگر ماهی تازه به سرعت منجمد و در فراوری نکته‌های بهداشتی رعایت شود و شرایط و زمان پخت و .. رعایت شوند و کار به صورت اصولی انجام شود می توان کفت ارزش غذایی یکسانی دارند..

آیا دستگاه های نظارتی نظارتی روی این شرکت ها دارند؟

بله، در مرحله اول سازمان دامپزشکی نظارت مستقیم در مراحل صید و فراورس دارد و در مراحل بعدی هم محصول باید مراحل استاندارد و سیب سلامت را بگذراند بنابر این می توان گفت که با خیال راحت می توانید از این ماده غذایی استفاده کنید. در تمامی مراحل کارشناسان وزارت بهداشت حضور دارن و از صید تا پخت و غیره همگه تحت کنترل اند..

فرض ما بر این است که این نظارت‌ها انجام می‌شود اما اگر محصولی وارد بازار شد و مشکل داشت، باید این موضوع به گوش ناظران برسدتولید کننده هم باید جوابگوی مشتریان باشد.

در رابطه با روغن داخل کنسرو آیا روغن ماهی است یا روغن جامد؟

تولیدکننده باید روی کنسرو درج کند از چه نوع روغنی استفاده کرده است. در شرایط معمول، روغن ماهی می‌تواند جوابگوی روغن مورد نیاز داخل کنسرو باشد و کیفیت و قوام آن را حفظ می‌کند. تولیدکنندگان از روغن‌های دیگری مثل روغن زیتون یا روغن مایع خوراکی استفاده می‌کنند اما نظارت و تاکید بر آن است که در محصولات کنسروی از روغن‌های جامد و نباتی استفاده نشده باشد..

آیا تن ماهی دارای مواد نگه دارنده وسمی می باشد؟

تن ماهیتن ماهی در حالت عادی حاوی ماده افزودنی خاصی نیست مگر اینکه بخواد ماده جدیدی به آن اضافه شود در انصورت تولید کنده موظف است درج کند و ما هم باید در خرید دقت کنید..

به عنوال سوال آخر اینکه یک فرد سالم در هفته مجاز به مصرف چند قوطی است و آیا زیاده روی آسیب می رساند؟

هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر خوانواده می توانند در هفته چندبار استفاده ککن فقط در مورد افرادی که چربی خون بالایی دارند باید مراقب چربی خود باشند که از حالت معمول بالاتر نرود. زیرا آبزیان غیر از پروتئین، ترکیب‌های دیگری مثل اسیدهای چرب اشباع، ویتامین‌های گروه B، E، A و سلنیوم هم دارند.

در ضمن، برخلاف سایر منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ، توصیه می‌شود که ماهی و فراورده‌های آن حداقل در طول هفته ۲ نوبت مصرف شوند که با توجه ذائقه می‌توانیم ماهی کنسروی یا منجمد یا تازه مصرف کنیم. در هیچ جایی ذکر نشده که مصرف ماهی بیش از حد ضرر داشته باشد پس برای سلامت خود حداقل یکبار در هفته ماهی با تن ماهی مصرف کنید تا سالم بمانید..