نحوه نگداری ماهی کپور و کوی

بچه ماهی کپور

در اینجا ، ما به دنبال نگهداری خوب ماهی کپور هستیم تا راهنمای یک مرحله ای برای مراقبت از ماهی خود را با حداقل هزینه و تلاش به شما ارائه دهیم.

از شرایط مطلوب آب اطمینان حاصل کنید

کپور کوی موجوداتی مقاوم است و از نظر ظاهری آسان است ، اما اگر در شرایط بد آب نگهداری نشود ، می تواند قربانی مشکلات سلامتی شود. مشکلات معمول صاحبان کپور کوی در مورد کیفیت آب شامل موارد زیر است:

  •  نوسانات pH ناشی از باران اسیدی یا KH کم
  • آمونیاک و نیتریت زیاد ناشی از ضایعات اضافی ماهی
  • کیفیت پایین آب به دلیل تجهیزات ناکافی حوضچه
  • اضافه فروشی
 • آنقدر عمیق نیست که ماهی بتواند زمستان بگذرد

 

خرید بچه ماهی کپور

اینها مطمئناً مشکلات احتمالی ای هستند که ممکن است با آنها روبرو شوید ، اما عمدتا قابل اجتناب و اصلاح آنها حداقل ساده است. بیش از ۸۰٪ مشکلات کپور کوهی با کیفیت پایین آب همراه است ، بنابراین بسیار مهم است که شما برای جلوگیری از بیماری ها و سایر موارد ، یک محیط آب مناسب برای خرید بچه ماهی کپور کوی خود فراهم کنید.

محیط آب مناسب چیست؟ پارامترهای مناسب آب برای ماهی کپور سالم و شاد باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • سطح صفر / ناچیز آمونیاک و نیتریت
  • قرائت ۲۰ تا ۶۰ppm برای نیترات
  • سطح pH بین ۷-۸.۵
  • حداقل میزان اکسیژن ۶ میلی گرم در لیتر
 • بدون کلر ، آهن ، سرب ، روی یا مس

صرف تمیز به نظر رسیدن حوضچه به معنای ایده آل بودن آن برای کپور کوی شما نیست. همراه با موارد فوق ، کپور کوی شما در آب کمی سخت (آب با محتوای مواد معدنی بالا) به بهترین وجه زندگی می کند . این نوع آب برای جلوگیری از حل شدن سموم کار می کند و از آسیب رساندن آنها به کپور کوی شما جلوگیری می کند. آب سخت تر همچنین به جلوگیری از نوسانات pH کمک می کند که می تواند برای ماهی شما بسیار خطرناک باشد.

مرتباً آب را چک کنید

بررسی منظم کیفیت آب حوضچه شما به طور قابل توجهی خطر بیماری کپور کوی شما را کاهش می دهد.

بنابراین ، چک کردن آب منظم چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟ یک قانون کلی این است که حداقل ۱۰٪ از آب حوضچه خود را هر ماه تغییر دهید تا از تجمع سموم جلوگیری کرده و کپور کوی شما را سالم نگه دارد. یک بسته تست آب بخرید و اطمینان حاصل کنید که کیفیت آب خود را هفته ای یک بار بررسی می کنید ، بلافاصله می توانید در مورد هرگونه مشکل عمل کنید.

به یاد داشته باشید ، ماهی می تواند برای مدتی در آب بی کیفیت خوب ظاهر شود ، بنابراین یک بررسی هفتگی آب به این معنی است که می توانید مشکلات احتمالی را قبل از اینکه به مشکلات جدی تر و گران تر تبدیل شوند ، پیدا کنید.

برای آشنایی بیشتر با سایر آبزیان و دیگر جانوران دریایی، خرید و آشنایی با نحوه پرورش و تخم گزاری آبزیان از جمله خرید ماهی کپور، آمور، قزل آلا و… . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد غذای آبزیان به دیگر مقاله های ما سر بزنید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر سایت ما برای خرید انواع دستگاه اسپلش، تور ماهی ماهیگیری، استخر فایبرگلس و… اقدام نمایید. همچنین برای مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید برای ارتباط کافیست با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

دمای آب را صحیح نگه دارید

کپور کوی در آب و هوای انگلستان مقاوم است و در زمستان حتی در یک برکه یخ زده بسیار خوب زنده می ماند. خرید بچه ماهی کپور اگر سطح حوضچه شما یخ بزند ، کپور کوی شما به سادگی به حالت خواب زمستانی در می آید تا زمانی که ذوب شود – با این وجود افزودن یک بخاری / یخ زدایی شناور ، که باعث ایجاد سوراخ در سطح یخ می شود می تواند مفید باشد. تبادل گاز.

دمای بدن کپور کوی با آب اطراف آنها سازگار است. برای رشد ، آنها نیاز به تغییر تدریجی دارند ، این بدان معنی است که درجه حرارت آب آنها به شدت تغییر نمی کند.

دمای هوا به طور طبیعی می تواند با روز و فصل افزایش و کاهش یابد ، اما دمای آب خیلی راحت حرکت نمی کند. در نتیجه ، شما بیش از حد نگران ایمنی کپور کوی خود نخواهید بود

فیلتر مناسب را انتخاب کنید

بسیاری از فیلترهای آبگیر خوب برای کمک به شما در حفظ سلامتی کپور کوی وجود دارد. این ترفند برای استخر مناسب شما است.

برای انجام وظیفه خود ، فیلتر آب شما باید با توجه به حجم استخرها و سطح ذخیره سازی شما به درستی انتخاب شود ، در حالی که رشد ماهی در آینده را نیز در نظر بگیرید. فیلترهای آبگیر مناسب برای کپور کوی می توانند حوضچه شما را از مواد زائد و مواد زائد جامد پاک کنند در حالی که آمونیاک و سایر سموم را نیز به طور موثر از بین می برد. یک فیلتر برکه با کیفیت یک محیط شفاف ، سالم و راحت را برای کپور کوی شما ایجاد می کند.

رژیم غذایی مناسب و روش های تغذیه

آنچه شما به کپور کوی خود تغذیه می کنید ، مانند هر حیوان خانگی تأثیر بسزایی در سلامتی و طول عمر آنها دارد. خرید بچه ماهی کپور و کوی هم از گوشت و هم از محصولات سبزیجات استفاده خواهد کرد ، که به سهولت نگهداری آنها می افزاید و بعضی اوقات از دست شما تغذیه می کنند! غذای با کیفیت ماهی کپور کوی باید سلامتی ، رشد و رنگ را تقویت کند. و شامل ویتامین ها ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها است . به آنها تکه های ماهی قرمز یا تکه های نان را ندهید ، اما می توانید هر از گاهی آنها را با غذاهایی مانند نخود فرنگی ، کاهو و تکه های کوچک خربزه میل کنید .

در زمستان ، با ماهی کپور کوی خود یک غذای کم مصرف گندم تغذیه کنید و در ماههای تابستان به رژیم غذایی با پروتئین بالا بروید. سیستم های هضم کپور کوی در دمای سردتر به طور قابل توجهی کند می شوند و هضم کلی بسیار بدتر است ، بنابراین دادن بیش از حد ماهی به ماهیان در طول زمستان به این معنی است که غذا بیش از حد سالم در روده آنها باقی می ماند و همین امر باعث بیماری آنها می شود.

شایان ذکر است که تغذیه بیش از حد کپور کوی بسیار ساده تر از کمبود آن است و این یک اشتباه رایج در بین دارندگان کپور کوی است. به یاد داشته باشید ، غذای بیشتر برابر است با پسماند جامد بیشتر و آمونیاک ، که به معنای شرایط آب ضعیف تری در طول زمان است. یک قانون خوب برای پیروی از آن: اگر بعد از یک دقیقه تغذیه غذایی روی سطح شناور باشد ، پس بیش از حد به ماهی کپور خود می دهید.

تجهیزات عالی استخر koi را حفظ کنید

پرورش خوب کپور کوی تقریباً کاملاً به تجهیزات خوب حوضچه کپور کوی وابسته است. هرچه دنده برکه ای بهتر انتخاب کنید ، کپور کوی شما سالمتر خواهد بود و کمتر به نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای اصلاح مسائل آینده احتیاج دارید.

  • سیستم فیلتراسیون با کیفیت – برای تمیز کردن آب و دفع مواد زائد و سموم دیگر.
  • پمپ آب قوی – برای گردش آب حوضچه از طریق سیستم فیلتر.
  • کفگیر برکه – برای از بین بردن برگها ، گرده ها و سایر آوارهای شناور.
  • سیستم هوادهی – سطح اکسیژن و گردش خون خوب را تضمین می کند.
 • شفاف کننده UV – برای از بین بردن جلبک های آب سبز.

  از شکارچیان محافظت کنید

حتی در مناطق شهری نیز کپور کوی شما ممکن است در معرض خطر شکارچیان باشد. بزرگ و با رنگ روشن ، آنها هدف طیف وسیعی از حیوانات از جمله: گربه ، سمور ، حواصیل و راسو هستند. بنابراین ، اگر فکر می کنید احتمال آسیب رسیدن به ماهی شما وجود دارد ، تور را روی سطح حوضچه خود قرار دهید.

از ازدحام بیش از حد خودداری کنید

یکی از اصلی ترین نکاتی که باید هنگام نگهداری از ماهی کپور در نظر بگیرید ، گرفتن حوضچه مناسب است. اگر مقدار زیادی ماهی کپور کوی در حوضچه خود قرار دهید ، فضای کمتری برای شنا دارند که سرگرمی اصلی آنها است و غلظت بیشتری از سموم مضر وجود دارد.

به عنوان یک قاعده کلی در هنگام نگهداری ماهی کپور کوی باید به ازای هر اینچ ماهی به ده گالن آب بچسبید ، با حداقل حجم آب ۱۰۰۰ گالن و حداقل عمق استخر ۳ فوت .

حوضچه های کوچک نه تنها از نظر جسمی راحتی کپور کوی شما را محدود می کنند ، بلکه نگهداری آنها بسیار دشوارتر است. حوضچه های کوچک شیمی پایداری کمتری در آب دارند. آنها در مورد تغییرات دما و تمییز بیشتر مستعد ابتلا به تغییرات سریع هستند ، سریعتر گرم و سرد می شوند و با سرعت بیشتری آمونیاک و نیتریت جمع می شوند. فقط فکر کنید: هرچه حجم آب بیشتر باشد ، محیط پایدارتر است.

کپور کوی می تواند خیلی سریع رشد کند ، بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که فکر می کنید چه تعداد در استخر خود می خواهید.

کپور کوی خود را مشاهده کنید

یک روش مطمئن برای اطمینان از سالم ماندن ماهی خرید بچه ماهی کپور کوی این است که به سادگی بررسی کنید. برخی از کپورهای کوی نمی ترسند در سطح آب شنا کنند و غذا را از دست شما بگیرند ، در حالی که برخی دیگر به طور معمول در ته حوضچه می مانند و تغذیه کننده خجالتی هستند. با گذشت زمان ، خواهید دید که رفتار هر ماهی متفاوت از ماهی دیگر است ، که به شما کمک می کند هر مشکلی را انتخاب کنید.

مواردی که اگر نگران کپور کوی هستید باید به آنها توجه کنید:

  • نخوردن
  • به وضوح آسیب دیده است
  • تغییر رنگ
  • به طور مداوم به تنهایی شنا کنید
  • رفتار رخوت
  • باله های چسبیده
  • مناطق متورم
 • ترازو بلند شده

اگر متوجه هر یک از این علائم شدید ، ماهی خود را امتحان کنید و موارد زیر را بررسی کنید:

  • زیرین برای آسیب و ضایعات
  • آبشش برای آسیب و تغییر رنگ (باید سایه آلو یا سورمه ای داشته باشد و لبه آن فرسوده نباشد)
  • حرکت آبشش نامنظم برای علائم کمبود اکسیژن
 • مقیاس هایی برای علائم قرمز شدن (همچنین باید صاف باشد و بلند نباشد)

مشاهده تغییرات در ظاهر و رفتار ماهیان شما یک روش نگهداری کپور کوی سریع ، ساده و رایگان برای اطمینان از سلامت حیوانات خانگی است.

نگهداری آسان و موثر کپور کوی منجر به ایجاد یک رژیم غذایی مناسب ، شرایط مطلوب آب و تجهیزات با کیفیت برکه می شود . اطمینان حاصل کنید که حوضچه آنها به اندازه کافی بزرگ است که به آنها امکان شنا آزاد را می دهد و برای اطمینان از عمر خوب و طولانی آنها و شرایط آب آنها را مرتباً بررسی کنید.

 

 

 

برای خرید بچه ماهی کپور  |اینجا کلیک کنید|